آیین باشکوه مقتل خوانی ظهر عاشورا برگزار شد

مقتل مقتل خوانی عاشورا ظهر عاشورا نماز ظهر عاشورا تاسوعا عاشورا97 محرم97 محرم امامزاده نرمی امامزاده نرمی اصفهان امامزادگان امامزاده امامزاده ابراهیم

آیین مقتل خوانی با حضور باشکوه عزاداران، ظهر امروز مصادف با دهم محرم در این آستان مقدس برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرات سیدان الکریمان(ع)، 'حجت الاسلام جابر انصاری پور' مقتل خوان امسال نیز همانند سنوات گذشته داستان کامل شهادت امام حسین (ع) و یارانش و آتش زدن خیمه ها را که به نام مقتل خوانی معروف است برای عزادار داغدار در آستان مقدس حضرات سیدان الکریمان(ع) قرائت کرد.

گفتنی است حاج اصغر نریمانی، کربلایی محمدجواد صادقی و کربلایی امیررضا نریمانی از جمله مادحینی بودند که در مراسم روضه های مقتل را قرائت نمودند. 
آیین مقتل خوانی سنت دیرینه ای است که در این آستان در روز دهم محرم برگزار می شود و مردم عزادار به داستان کامل حادثه عاشورای 63 هجری قمری گوش فرا می دهند.
مقتل حاوی بخش های سوزناکی از شهادت اصحاب حسین (ع) و یارن باوفای اش و آتش زدن خیمه ها است که با اشک و آه سوزناک عزاداران همراه است و اوج این داستان وقتی است که شمر ذی الجوشن سر شریف امام (ع) را از تن جدا می کند.
در این فقره همه مقتل خوانان، عمامه ها را از سر می اندازند و عزاداران در اوج اندوه و اشک، بر سر و سینه می زنند و نام حسین (ع) را بانگ می زنند.